Да се подсетимо како је прошле године изгледала радионица о штедњи новца. Комплетан сценарио за радионицу налази се на СЛЕДЕЋЕМ ЛИНКУ.
Странице
- Почетна
- Образовањем се сатире беда
- Делић мога детињства сада и у мојој учионици
- Била једном једна девојчица
- Читање је поново у моди
- Из књижевног пера учитељице Звонимирке
- Игре мога детињства
- Активно кроз свет математике
- Још једна "шашава" идеја претворена у дело
- Пројектна настава
- Уз музику кроз интегрисани свет знања
- Ученичка страница
- Пројекат "Учионица без зидова"
- Прича о поштеном сељаку
- Ауторске и коауторске радионице са ученицима, родитељима и наставницима
- Фондација "Новак Ђоковић"
- Научили смо о биљкама на Копаонику
- Други о нама
- Са циљем развијања дигиталних компетенција
- Пројекат "Преуређујемо нашу учионицу"
- Пројекат "Промоција наше школе"
- Пројекат "Правила понашања у мом одељењу"
- Пројекат "Идемо сви на рекреативну наставу"
- Пројекат обележавања Дечје недеље
- Текстови на сајту Удружења "Живојин Мишић"
- Пројекат "Живимо као наши преци""
- Из мог угла
- Пројекат "И ја сам хуман"
- Пројекат "Куда ме може одвести читање?"
- Пројекат "Значајна личност из нашег краја"
- Пројекат "Колико је масти скривено у твојим омиљеним грицкалицама"
- Пројекат "Мојој мами на дар"
- Пројекат "Водич кроз моје место"
- Пројекат "Ускршњи обичаји у мом месту"
- Пројекат "Упознајемо предузетнике"
- Земљиште није само земљиште
- RECOGNITION OF MY TEACHING
- CLASSROOM ACHIEVEMENT
- MY STUDENTS' RESULTS
- MY STORY
- MY TEACHING APPROACH
- CONTEXT AND CHALLENGES
- IMPROVING THE TEACHING PROFESSION
- ABOVE AND BEYOND - COMMUNITY IMPACT
- DEVELOPING GLOBAL CITIZENS
- INOVATION
- У свету дигитализације
- Месечни планови
- Настава на даљину-4. разред
- Настава на даљину-3. разред
- У дечјем свету-интегративна настава
- CURRICULUM VITAE
среда, 31. октобар 2018.
понедељак, 29. октобар 2018.
Конекција са природом
Сваки рад дидактичко-методички осмишљен и реализован изван учионице, ма колико кратко трајао, својеврстан је допринос јачању мотивације ученика, али и сагледавања појава, процеса и догађаја из другачијег угла. Контакт са травом, шум златом и бакром пресвученог лишћа, благи поветарац који је мрсио косе свих нас, оронуле старинске куће које беху и предмет разматрања на часу наставног предмета Народна традиција... и још много тога обележило је део данашњег наставног рада. Сакупљени примерци опалог лишћа и јесењег цвећа, уз веште руке ђака, добили су нову, рекло би се, уметничку димензију.
среда, 24. октобар 2018.
Приводимо крају још један одељењски пројекат
У току октобра месеца са целим одељењем реализован је пројекат о Дечјој недељи. Дискутовали смо о дечјим правима и обавезама, Конвенцији о правима детета... Проналазили смо занимљиве материјале у којима се та тема презентује на различите начине, износили смо и укрштали наше ставове и мишљења и дошли до закључка да свако право које имамо повлачи и одређену дужност или обавезу коју морамо да испунимо.
Припрема за реализацију доступна је на СЛЕДЕЋЕМ ЛИНКУ, док се резултат пројекта налази на ОВОМ ЛИНКУ.
Припрема за реализацију доступна је на СЛЕДЕЋЕМ ЛИНКУ, док се резултат пројекта налази на ОВОМ ЛИНКУ.
С поносом представљамо део наших активности када је у питању овај пројекат овековечен фотографијама које следе.
понедељак, 22. октобар 2018.
Заједничке активности учитеља и ученика
Заједничке активности учитеља и ученика допринос су моралном васпитању ученика и јачању сарадње између ученика и наставника. Стварајући код ученика осећај да му је учитељ партнер у учењу, повећава се и мотивација за рад, те су активности таквог типа од вишеструког значаја. ОРГАНИЗУЈМО ИХ ЗАТО ПОВРЕМЕНО!
недеља, 21. октобар 2018.
Одлично се сналазимо и без фискултуре сале
У нашој школи не постоји сала за физичко васпитање. То, међутим, није препрека да будемо креативни и сами осмишљавамо нове активности. Као замену за ниску греду користимо клупе, водом напуњене пластичне боце до скоро су нам били чуњеви, а уместо медицинке бацамо крпењачу . За нас кажу да смо увек активни, без обзира на расположива средства, простор и број ђака који је у нашем одељењу!
уторак, 16. октобар 2018.
Дигиталне компетенције
Са циљем развијања дигиталних компетенција и праћења нових технологија, ученици се у нашем одељењу готово свакодневно стављају у ситуацију да фотографишу разне призоре, догађаје, појаве... те од истих да креирају одговарајуће збирке у електронском облику. Данас је ученик првог разреда имао задатак да са старијим друговима осмисли и фотографише примере лепог понашања у нашем одељењу.
понедељак, 15. октобар 2018.
У сусрет Светском дану здраве хране
Традиција је да се у нашем одељењу обележава Светски дан здраве хране. Претходних година израђен је пано на тему "Каква храна-таква одбрана", реалиована креативна радионица, приказана представа о здравој храни, осмишљени задаци на ову тему... Детаљније о томе прочитати ОВДЕ.
На иницијативу родитеља Светски дан здраве хране данас је обележен заједничким ручком у школи коме су поред ученика и њихових родитеља присуствовали директор и педагог школе.
Није нам био циљ да ученицима ускратимо купљену храну и разноразне грицкалице које се рекламирају на сваком кораку јер знамо да је у таквим условима просто немогуће у потпуности прекинути са конзумирањем таквих намирница. Напротив, желели смо да им укажемо да у кућним условима припремљене разне врсте меса, слатких и сланих "грицкалица" могу бити подједнако примамљиве (чак и укусније) од сендвича и пљескавица припремљених на киосцима брзе хране, као и чипсева и других грицкалица купљених у маркетима. На менију су се нашле све намирнице са пирамиде исхране.
Није нам био циљ да ученицима ускратимо купљену храну и разноразне грицкалице које се рекламирају на сваком кораку јер знамо да је у таквим условима просто немогуће у потпуности прекинути са конзумирањем таквих намирница. Напротив, желели смо да им укажемо да у кућним условима припремљене разне врсте меса, слатких и сланих "грицкалица" могу бити подједнако примамљиве (чак и укусније) од сендвича и пљескавица припремљених на киосцима брзе хране, као и чипсева и других грицкалица купљених у маркетима. На менију су се нашле све намирнице са пирамиде исхране.
уторак, 9. октобар 2018.
Мобилни телефон у нашој учионици
Мобилни телефон није више само играчка и справа за комуницирање путем позива и СМС порука, већ постаје и средство за учење, што је нарочито корисно када је реч о комбинованим одељењима када учитељу не остаје баш много времена за индивидуалини рад са ученицима. Омогућити ученику да на интернету пронађе значење непознате речи, решава тест, преузма одређене податке, тумачи слике, слуша композиције... један је од задатака наставника савременог друштва. Нама који радимо истовремено са четири разреда, овакав начина рада свакако јесте допринос рационализацији и наставних средстава и расположивог времена. Уједно, учење ученику постаје примамљивије, а уједно и подстицај да у ове сврхе мобилни телефон употребљава и када није у школи. Старији ученици могу и сами креирати наставна средства и иста у веома кратком временском интервалу међусобно разменити.
понедељак, 8. октобар 2018.
Подстицање дечјег стваралаштва
Чак и када нису савршени, њихови радови су уникатна уметничка остварења. Кроз њих ученици исказују своје ставове, своје виђење света, своје жеље, снове... Током њихове израде стичу знања о бојама, контрастима, светлости... развијају машту, уче се групном раду, вредновању сопственог и туђег напретка...
петак, 5. октобар 2018.
Настава која мотивише
Неки је називају амбијенталном, неки изванучионичком, неки чак и теренском наставом, а за нас је то једноствано НАСТАВА КОЈУ ОБОЖАВАМО. Неуобичајен приступ реализацији садржаја наставног предмета Српски језик реализован је у школском дворишту. Ученик првог разреда обрађивао је глас и штампано слово Оо, ученици другог и трећег разреда радили су садржаје који се односе на род и број именица, док су ученици четвртог разреда обнављали раније стечена знања о именицама. Занимљив сценарио за час огледао се у активностима које су ученици, као и присутни окарактерисали као врло мотивишуће. Бушење балона,слагалица, сакупљање папирића, тражење слова направљених од дрвених палица, скакање по моделу, писање слова штапом по трави и ваздуху, израда слова од каменчића, "тражење" именица у школском дворишту, трагање за градивним именицама, откривање шта се налази у најлон кеси која је на јабуци или у пластичном џаку, разликовање рода и броја прикупљених именица, необичне круне, спој математике, српског језика и физичког васпитања... део су онога што је очарало моје малишане.
Пријавите се на:
Постови (Atom)